A 2018/19-es tanévtől ismét folytatódott az érzékenyítés iskolánkban, az SNI tagozat bevonásával. Néhány régi cimbora és az újként belépő 5. c osztály közreműködésével változatos programokat terveztünk és valósítottunk meg.
Október elején egy rendkívüli osztályfőnöki óra keretében filmvetítéssel egybekötött beszélgetést tartottunk, ahol a fogyatékosság típusait, általános jellemzőit mutattuk be. Már ezen az órán is bebizonyosodott, hogy a gyerekek nyitottak és érdeklődőek. Ezt követően került sor a személyes találkozóra, ahol közös társasjáték és a beszélgetés mellett tovább mélyült a tanulók között a kölcsönös szimpátia. Ezáltal ismét beigazolódott, hogy a szociális képességek fejlődése eltérő tantervi követelmények és eltérő életkori sajátosságok mellett is kiválóan fejlődik!
Szintén októberben ellátogattunk a Sérültekért Alapítvány Mezőföldi Otthonába. Közismert nevén a Gátőrházban, nagy szeretettel fogadták iskolánk tanulóit. A kétnapos rendezvény során bekapcsolódhattunk a sérült fiatalok mindennapi munkájába, hétköznapi világába. Megcsodáltuk az igényesen elkészített agyagtárgyakat, textilmunkákat és bepillantást nyerhettünk a kosárfonás rejtelmeibe. A Felhőjárók színjátszó csapatával drámajátékokban vettünk részt és nem maradhatott el a helyben sütött, ínycsiklandó kenyérlángos kóstolása sem. Ezúton is köszönjük Czuppon Gabriella, Szélpál Stefi és kollégái vendéglátását!
Néhány gondolat a gyerekektől: „Nekem a közös játék tetszett és amikor bemutatkoztunk egy szóval jellemeztük magunkat.”
„Nagyon tetszett, hogy ott mindenki harmóniában volt egymással.”
„ Jó lett volna még egy kicsit tovább maradni, vagy több ilyen program kellene!”
November végén az Adventi játszóház került megrendezésre. Ez alkalommal a meghitt várakozás jegyében Orosz – Kántor Zsófia hitoktató egy kedves kis színjátékot adott elő az SNI tagozat néhány tanulójával. Később mindenki részt vett az osztályával és a barátaival a mézeskalács díszítésben, viasz gyertyasodrásban, illetve ajtódísz, fenyőtoboz dísz és puttonyos hóember készítésében. Ezeket a tárgyakat nagyrészt természetes anyagokból, vagy újrahasznosítással állítottuk elő, amit mindenki elvihetett magával, saját örömére.
A program zárásaképpen egy közös ajándékozást tartottunk. A legnagyobb meglepetést az 5. c osztály szeretet sütije jelentette, amelyeknek a közepébe egy-egy kedves idézet, vagy egy jókívánság volt elrejtve. Jó volt a gyerekek boldog tekintetét látni!
Az érzékenyítő programot a második félévben is folytatjuk tovább.
Ezúton is Boldog Új Évet Kívánunk!
Kun Ágnes, Mányi Beatrix, Zsigmond Zsuzsanna, Király Tiborné szervezők