A 2020-2021-es tanévünk sem telik a megszokott módon az Arany János iskolában. Programokat hagyunk el, másokat átszervezünk alkalmazkodva a helyzethez.

1. november 12-én, csütörtökön a pályaorientációs napot is más megközelítésben terveztük meg. A tanítónénik megszervezték a szakmák ismertetőjét, különböző játékos feladatokat, vágós-ragasztós tevékenységeket, segítségül hívták az internetes kisfilmeket, ismeretterjesztő dokumentumokat. Interaktív feladatokon keresztül, a közösen végzett munkák során ismerhették meg az ács, a rendőr, a tűzoltó, az erdész, az ornitológus, a szakács, a mérnök, az orvos stb. munkáját. Az emelt óraszámú ének-zene osztályokban 1-6. évfolyamon élő bemutatóval fűszerezve ismerkedhettek a népzenészek hivatásával.

Minden alsó tagozatos kisdiák élményekkel teli és érdekes délelőttöt tölthetett el a pályaorientációs, tanítás nélküli munkanapon az iskolánkban.

Simó Ildikó

intézményvezető- helyettes