„ Nekünk, népzenészeknek akkor tud kibontakozni a lelkünk, ha a zenész és a táncos találkozik.”

Ezzel a felemelő gondolattal kezdte Musa József népzenész a november 12-i bemutatót, ahol Krajcsó Bencével, a Népművészet Ifjú Mesterével együtt arra vállalkoztak, hogy az emelt óraszámú ének-zene osztályokban az 1-6. évfolyamon a népzenészek hivatásáról beszéljenek a tanulóknak. Természetesen ehhez szorosan kapcsolódott az élőzenés, hangszeres bemutató. Hallhattunk furulya-, kaval-, tambura-, citera-, harmonika- és gitárszót. A gyerekek lelkes énekléssel kapcsolódtak a jól ismert dallamokhoz.

A két zenész ezzel az élvezetes, vidám programjával megszépítette a pályaorientációs napunk délelőttjét, előadásukkal még színesebbé tették diákjaink napját.

Simó Ildikó

intézményvezető-helyettes