Gratuláció

A 2020. januárjában kiírt nemzetközi robotikaversenyt a szervezők a kialakult vírushelyzet miatt törölték. A szervezők magyarországi csoportja az Edutus Egyetemmel karöltve megszervezte helyette az első EDU Robotics CUP országos online robotika versenyt, amelyre egy háromfős csapatot tudtunk nevezni. A fiatalok nagy lelkesedéssel folytatták a készülést, hiszen az eredeti versenyre már tavaly szeptember óta készültek. A cél nem, csak a feladat változott. A versenyfeladat egy robot megépítése és felprogramozása volt, hogy a versenypályán minél több előírt feladatot el tudjon végezni. A feladat megadásától számítva 3 nap állt rendelkezésükre, hogy elkészüljenek a versenymunkával, amelyről egy filmet kellett a bíráknak elküldeni. Időt és energiát nem kímélve, az iskolavezetés támogatásával sikerült a megadott időre elküldeni a filmet. Mivel a többiek munkáját nem láttuk, csak a későbbi eredményhirdetésen derült ki, hogy a csapat munkája kategóriájuk 3. helyezését nyerte el, megszerezve ezzel a következő Világversenyen való részvétel lehetőségét.
A versennyel kapcsolatban köszönetemet fejezem ki az iskolavezetésnek a támogatásért, valamint Kádár Botond, Pletser Lilla és Vágó Páter 11.b osztályos tanulóknak a kitartásért, lelkesedésért és a munkájukért.

Valkainé Major Gabriella, felkészítő pedagógus