A víz világnapját 1993 óta minden év március 22-én ünnepeljük azzal a céllal, hogy ráirányítsuk a figyelmet a tiszta víz fontosságára és az édesvízkészletek veszélyeztetettségére.

 

          

Ebből az alkalomból szakítottunk a hagyományainkkal a vírushelyzet miatt, hiszen szemétszedési akció keretében ilyenkor segítünk a városunk vizes élőhelyeinek hulladékmentesítésében, illetve játékos vetélkedőre invitáljuk az 5. évfolyamosokat.

Idén pályázatot hirdettünk „Nekem ezt jelenti a víz” címmel, amelyre digitális formában vártuk a remekműveket.

A beérkező munkákat iskolánk 6., 7. és 8. évfolyamos diákjai készítették. Van köztük szófelhő; figyelemfelkeltő plakát; prezentáció; vers; rövid elbeszélés; szófelhő, szóval tényleg nagyon változatosak és elgondolkodtatóak lettek.

Köszönjük szépen a pályamunkákat és természetesen a víz fontosságára, a vizes élőhelyek védelmére fordított figyelmeteket, törődéseteket!

Szalontai Szilvia

(felsős természettudományi munkaközösség)